Giriş Kayıt

  Kullanıcı Giriş

  Sosyal medya hesaplarınızla bağlanabilir
  yada kullanıcı girişi
  Hatırla

  Yeni Kullanıcı

  Zorunlu Alanlar (*)
  Ad Soyad (*)
  Kullanıcı Adı (*)
  Şifre (*)
  Şifre Tekrar (*)
  E-Posta (*)
  E-Posta Tekrar (*)

  Dinofield Studio ilk olarak 2013 yılının Kasım ayında "Neden Türkiye'de Koleksiyon Figür üretimi yapılmıyor?" sorusu ile ortaya çıkmıştır. Başlangıçta her şey galaksiler kadar uzakta görünse de büyük imkan internet ve biraz yaratıcı çalışma ile ilk çalışmalar ortaya çıkmaya başladı. Biraz geleneksel yaklaşımla, modellerin bütün tasarımlarının elle yapılması fikri benimsendi. Bu yüzden Dinofield Studio ürünlerinin tamamı tasarımdan üretimin her aşamasında hatta paketlemede bile klasik yöntemler kullanılmaktadır.

  İlk çalışmalarımız arasında olan "Ölçekli Kafatası Kolleksiyonu" 'ndaki ürünlerin tasarımları gerçekleştirilirken 1890 yılından itibaren yapılan çalışmalar sonucunda oluşturulan bilimsel makaleler baz alınmış ve güncel bilgiler ile birleştirilerek oluşturulmuştur.


  Logo Hakkında

  Dinofield Studio olarak kullanmak istediğimiz logo hem kurumsal olarak ne iş yaptığımızı göstermesi hem de ilgi çekmesi açısından bizim için çok önemliydi. Bu yüzden tasarım kriterlerimizi bu sınırlar göz önünde bulundurarak gerçekleştirdik. Logo olarak kullandığımız figürün hikayesi 1800'lerdeki ilk dinozor kazılarına kadar dayanmaktadır. Gideon Mantell bulduğu fosil parçasından yola çıkarak ortaya koyduğu çalışmalarında bu büyük canlıların günümüz kertenkelerine benzediğini ortaya attı. Bu düşünceye bağlı kalınarak heykeltraş Benjamin Waterhouse Hawkins tarafından iki adet model yapılmıştır. Mantell tarafından bulunan sivri fosil parçasının canlının burnunda olduğu düşünülüyordu. Aslında bu sivri fosil bugün Iguanodon olarak bilinen canlının ön pençesinde bulunmaktadır.

   

   

   

  Bizde Hawkins tarafından yapılan bu ilk reprodüksiyon modelin markamızın logosu olmasına karar verdik.

   

   


   

  E-Posta Listesi

  Dinofield Studio E-Posta listesine üye olarak en güncel haberleri öğrenebilirsiniz.

  Yukarı